Co warto zobaczyć w Bułgarii


Strona główna -> Bułgaria -> Co warto zobaczyć w Bułgarii
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Bułgaria jest krajem bardzo popularnym w zakresie turystyki, a jest to zapewne jeszcze pozostałość z czasów, kiedy należeliśmy jako kraj do niesławnego bloku wschodniego i jedynym miejscem gdzie warto było pojechać były właśnie plaże Bułgarii. Na wczasy w tym kraju stać było wiele rodzin i nadal jest to miejsce, gdzie można za stosunkowo niewielką cenę spędzić przyjemnie urlop. Ceny są niezbyt wysokie, a do restauracji można chodzić często i dobrze się najeść.


Twierdza Baba Vida w mieście Vidin

Bułgaria słoneczna

Oczywiście najpopularniejszym miejscem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozciągająca się nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, a ciepłe morze i czyste plaże nakłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się tu też wiele luksusowych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Jak to zwykle bywa w luksusowych kurortach nie brakuje tu rozrywek, zarówno tych typowych, jak pływanie czy plażowanie, oraz tych ekskluzywnych, jak tenis, paintball czy elitarne kluby nocne. Plaże są tu fantastyczne, a niekiedy nawet sięgają 100 m szerokości. Najsłynniesze ośrodki to Słoneczny Brzeg, Sozopol, Primorsko, Burgas, Nessebar, Albena i oczywiście Złote Piaski.

Złote Piaski

Kurort ten ma szczególne znaczenie, gdyż jako pierwszy urósł do rangi miejsca dla elit. Na wczasy jeździli tam tylko najbogatsi. Dziś jest to jeden z wielu ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tu też coś do zwiedzania. W okolicy leży monastyr Aładża, zachwycający nie tylko techniką budowy, gdyż został on wykuty w skale, ale również zaciekawia związanymi z nim legendami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję ponad 300 kamiennych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.

Sofia

Stolica Bułgarii bogata jest przede wszystkim w obiekty sakralne. Można tu znaleźć zarówno sobory jak i prawosławne cerkwie. Do tych pierwszych należy sofijska Katedra Aleksandra Newskiego, a do drugich cerkiew Św Mikołaja oraz wieka cerkiew na placu Sveta Nedelya. W okolicy placu znajduje się Rotunda Świętego Jerzego, pochodząca z IV wieku, a pełniąca przez dłuższy czas rolę meczetu.

Góry

Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swojej ofercie turystycznej Góry Riła. Jest to przepiękny, porośnięty zielenią masyw, z około 90 pojedynczymi skalistymi szczytami sięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach można trafić na niewielkie malownicze jeziorka, których jest aż 150. Przystosowano tu wiele tras turystycznych zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu leży też prawosławny Klasztor Św Iwana, założony na planie czworoboku z przepięknym dziedzińcem i dwiema bramami.

Kaliakra

Półwysep Kaliakra wart jest odwiedzenia z dwóch powodów. Pierwszym z nich są niezapomniane widoki przyrody, a zwłaszcza kilkunastometrowe czerwone skały, od których półwysep wziął swoją nazwę. W okolicy znajduje się też sporo zabytkowych ruin dawnej twierdzy, a kilka kilometrów dalej farma małż, gdzie można spróbować owoców morza przyrządzonych na wiele sposobów.Bułgaria - miasta

Burgas Nesebyr Płowdiw Sofia Stara Zagora Warna


Bułgaria - co warto wiedziećBułgaria - Święta w Bułgarii Święta w Bułgarii
W Bułgarii przez cały rok obchodzonych jest wiele świąt. Poza typowymi ...
Bułgaria - Bułgaria ciekawostki Bułgaria ciekawostki
Bułgaria to kraj pięknych krajobrazów, zabytków, smacznych potraw i ...
Bułgaria - Bułgaria tradycje Bułgaria tradycje
Tradycje obrzędów ludowych w Bułgarii sięgają zamierzchłych ...
Bułgaria - Pamiątki z Bułgarii Pamiątki z Bułgarii
Turyści odwiedzający Bułgarię coraz częściej przywożą ze sobą pamiątki z urlopów tam ...
Bułgaria - Bułgarska rakija Bułgarska rakija
Właściwie każdy kraj na świecie może pochwalić się ...
Bułgaria - Bułgaria mapa Bułgaria mapa
Bułgaria - Taksówki w Bułgarii Taksówki w Bułgarii
W Bułgarii najlepszym środkiem transportu na krótszych trasach jest autobus. ...
Bułgaria - Parki narodowe w Bułgarii Parki narodowe w Bułgarii
Krajobraz Bułgarii cechuje wyjątkowe zróżnicowanie terenu, od jezior po ...
Bułgaria - Parkingi w Bułgarii Parkingi w Bułgarii
W Bułgarii parkowanie jest płatne, oczywiście poza kompleksami wypoczynkowymi (chociaż i tu bywa ...
Bułgaria - Dolina Róż Dolina Róż
Słynna Dolina Róż leży pomiędzy dwoma pasmami Starej Płaniny i ...
Bułgaria - Bułgarska Riwiera Bułgarska Riwiera
Bułgarska Riwiera to rejon Bułgarii położony na wybrzeżu Morza ...
Bułgaria - Najciekawsze regiony w Bułgarii Najciekawsze regiony w Bułgarii
Bułgaria leży w południowo-wschodniej części Europy, w samym centrum Półwyspu Bałkańskiego. ...

Co warto zobaczyć w Bułgarii - komentarze:


Co warto zobaczyć w Bułgarii komentarz Jaro 111
2017-08-14 20:39:20
Plaże niestety są zaniedbane z tego co obserwuję nad całym wybrzeżem bułgarskim. Mnóstwo śmieci a zwłaszcza petów. Drogi słabej jakości, wiele dziurawych. Niemniej jednak ciepłe morze, piękne widoki i wiele zabytków oraz mieszanka kultur sprawiają, że chce się wracać :))

Co warto zobaczyć w Bułgarii komentarz Hana
2014-07-28 01:30:34
Sofia.....stolica...centrum jeszcze ze swoimi zabytkami ale ogólnie miasto nędzy i rozpaczy...szklane domy i rozpadające się rudery.Osiedla szare, bure, straszliwe zaniedbane. Poza tym dziury, dziury, jeden wielki syf. Miasto jakby nikt nie mieszkał....brudne, dziurawe, smutne. Nie wiem jak to się stało, że to jest kraj unii Europejskiej. I dlatego nie mam dobrego zdania o Bułgarach....jak można tak nie dbać o swoje..i mieszkać w takich ,,slamsach,,

Co warto zobaczyć w Bułgarii komentarz Maria
2013-09-30 21:35:44
Wrociłam z Primorska w piątek(27.09.)Plaża czysta,wokół dużo zieleni,ale tak jakoś ubogo,to jeszcze nie jest zachód.Ludzie sympatyczni,odpowiadają uśmiechem na uśmiech.Jestem zadowolona z pięknej pogody,czystości w hotelu,smacznej kuchni i udanej podroży, W piątek 27.09.wrociłam z Przymorska k/Burgas.Pogoda wspaniała,cieplutko,plaża czysta, hotel zadbany,miła obsługa,smaczne jedzonko,szkoda,że tak krotko.Pozdrawiam wszystkich pracownikow hotelu Perla Plaza.

Co warto zobaczyć w Bułgarii komentarz Pawel
2013-08-24 09:45:28
No z tymi czystymi plażami to nie przesadzajmy... Jestem teraz w Aheloy (k/Burgas) i na plaży jest jeden wielki syf...


Co warto zobaczyć w Bułgarii - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies